Skip to main content

• Aktuality
Úspěšně zakončili luhačovičtí orientační běžci jarní část závodní sezóny.Nejprve 22.6.2014 běželi v náročných Adršpachsko-Teplických
skalách Mistrovství ČR na krátké trati.
" />
Dva bronzy z Mistrovství Evropy Dorostu
Autor: Libor Slezák, předseda oddílu OB Luhačovice|3. červenec 2014
Nabídka měsíce
Pro medaile si na stupně vítězů vystoupali Štěpán Mudrák - stříbro ve starším dorostu a Vojtěch Sýkora - zlato v dorostu mladším.V juniorech si pro čtvrté místo doběhl Jonáš Hubáček a v mladším dorostu skončil šestý Libor Černocký. Oba medailisté - Štěpán i Vojta - byli už dříve nominovaní za ČR
na makedonské Mistrovství Evropy dorostenců, kam odjeli na závěrečnou přípravu přímo z MČR. Štěpán naplno nepotvrdil svoje možnosti a jeho nejlepším umístěním bylo šestnácté místo ve sprintu. Ten se běžel v městečku Strumica v Makedonii. Zato Vojtěch Sýkora v mladším dorostu běžel skvěle a jeho čas v cíli stačil na skvělou bronzovou medaili. Druhý den, v pátek 27.6.2014 , se běžel závod MED na klasické trati. Poblíž obce Suvi Laki v nadmořské výšce okolo 1.100m nad mořem si Vojta opět výborným výsledkem vyběhl umístění na velké bedně , tentokrát skončil na šestém místě. V závěrečných sobotních štafetách Vojta Sýkora předával po prvním úseku mladších dorostenců na prvním místě, celá štafeta nakonec doběhla třetí, což znamemalo pro Vojtu druhou bronzovou medaili.   Gratulujeme. Česká republika, kterou reprezentovalo 16 nejlepších hlapců a dívek dorosteneckého věku a trenérsky ji vede luhačovický Marek Cahel, nakonec obsadila v hodnocení národů druhou příčku za vítězným Finskem.