• Aktuality
Historické motorky se proháněly v okolí Luhačovic
Autor: Nikola Synek|24. září 2014
Nabídka měsíce

Závod historických motocyklů nazvaný Ve stopě Zlínské šestidenní se jel od Luhačovické přehrady v sobotu 20. září.

Soutěž určená pro tuzemské historické soutěžní motocykly do roku výroby 1989 a motocykly sériové i dobově upravené do roku výroby 1972 přilákala celkem 73 závodníků. Závod částečně opisoval trať šestidenní soutěže, která se jezdila na Zlínsku v padesátých letech minulého století. Vzpomínkový závod pořádal Jawa klub Luhačovice a nešlo v něm prvořadě o rychlost soutěžících. Jezdci se museli orientovat a najít na trati správně průjezdní kontroly a dojet k nim pokud možno v přesně určený čas. Podle toho také byly určeny různé časové penalizace. „Trať byla díky počasí velmi náročná a jezdci si při asi dvousetkilometrové jízdě sáhli na opravdové dno svých sil, jen 35 jich projelo všechny časové kontroly," poznamenal Karel Zámečník z pořádajícího klubu. A kdo ze závodníků uspěl nejlépe? „První místo obsadil Stanislav Martinec na motocyklu Jawa 90 cross, druhé místo Antonín Martiš na soutěžní Jawě 360 typ „trubka" a na třetí příčce skončil Tomáš Fabián na Jawě 350 „panelce", který k nám přijel od Prešova," uvedl Zámečník. Všem, kteří projeli všechny kontroly, však podle něj patří čestné uznání a svědčí to o jejich skvělé připravenosti a zdatnosti. „Byl mezi nimi i pan Josef Fojtů, náš nejstarší účastník, který jel závod ve věku 75let," doplnil Zámečník.

run_function('hash','po-modules-photogallery','49882','global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes('926'); $wc['id']=(($GLOBALS['interpret']->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes('49882'); $wc['unique_id']=(($GLOBALS['interpret']->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc['function_id']='po-modules-photogallery';','a:0:{}'); ?>