• Aktuality
Spanilá jízda. Tak by se daly nazvat sportovní výkony mladších žáků – florbalistů DDM Luhačovice
Autor: Jan Tomala|15. březen 2016
Nabídka měsíce

V sobotu 12. 3. 2016 jsme se s týmem mladších žáků zúčastnili florbalového turnaje v Želechovicích nad Dřevnicí. Po loňském prvenství žáků na tomto turnaji byly naše cíle opět nejvyšší.

V našem prvním utkání jsme poměřili síly s domácím týmem Želechovic. Skóre zápasu otevřel Radim Pinďák. Vzápětí Martin Miklas zvyšoval již na 2:0. Bohužel pro nás se domácím Želechovicím podařilo do přestávky snížit na 2:1. Ve druhé polovině navázal na střeleckou formu Miklas – 3:1. Do zápasu promluvil i výborně hrající Jan Boráň – 4:1. Želechovice před koncem 2. poloviny opět snižovali

na 4:2. Skóre zápasu jsme pohlídali a zaznamenali 1. cenné vítězství.

V dalším zápase na nás čekal soupeř z DDM Matýsek Napajedla. V první půli jsme shlédli mnoho pěkných šancí a soubojů o každý míček. Do střeleckých tabulek promluvil obránce David Máčalík a otevřel skóre našeho výběru. Napajedla do konce 1. poloviny zápas zremizovali. Uragán předvedla naše 1. formace ve druhé polovině. Probíhala 2. minuta utkání na konci akcí sniper Radim Pinďák - stav 3:1. Přeskupená obrana 2. formace v podobě Radima Lukeše a rychlíka Šimona Slámy plnila svou práci na výbornou. V utkání přidal ještě další gól Jan Boráň. Konečný stav 4:1 a opět důležité vítězství.

Ve třetím utkání nás vyzval tým s širokou základnou DDM Astra Zlín. Pro nás první zápas, ve kterém jsme po góle v čase 0:36s. museli dotahovat. Do zápasu jsme se rychle vrátili a pár našich střel brankář Zlína ještě vtěsnil. Zlínská obrana nás ve třetí minutě utkání bránila jen
za cenu sekání a volných úderů. Těchto situací náramně využili rychlou rozehrou střelec Radim Pinďák a stínící hráč na brankovišti Martin Miklas. Dva góly z téměř totožného místa v čase 3:37
a 4:02 znamenali, že se náš tým ujal vedení. Libor Dostálek v brance musel čelit několika nájezdníkům, ale jeho um, štěstí a zakletá brána nám pomohly zápas vyhrát. Ve druhé polovině
a čase 6.08 pečetil skóre M. Miklas. Konečný stav 3:1 v náš prospěch a další body do celkových součtů.

Do posledního utkání jsme nastoupili proti FBK Halenkovice. V utkání jsme opět vyhrávali. Halenkovicím se podařilo vyrovnat. Vysoké nasazení přineslo ovoce a zvyšovali jsme na 2:1. Ve druhé polovině hrál náš tým jako z partesu. Projevila i podpora přihlížejících rodičů hráčů a koncert pokračoval až do doby závěrečného hvizdu. Konečný stav utkání 7:2 pro náš výběr. I poslední utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Góly v posledním zápase: R. Pinďák 4, M. Miklas 1, D. Máčalík 1, D. Humeník 1.

Náš výběr získal plný počet bodů v turnaji a převzal ceny za 1. místo.