V anketě Sportovec Zlínského kraje se neztratili ani zástupci Luhačovic
Autor: Nikola Synek|10. duben 2018
Nabídka měsíce
Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku Zlínského kraje se týkalo také Luhačovic. Při ocenění nejlepších borců loňského roku zazněla jednak hned dvě jména spojená s Luhačovicemi, která se umístila v top 10 mezi nejúspěšnějšími jednotlivci.

Mezi desítkou nejlepších nechyběl skikrosař Jiří Čech, Luhačovjan, který kromě dalších úspěchů v roce 2017 přivezl především zlatou medaili z univerziády v Almaty. Do top 10 ale díky svým výkonům patřeila také Vendula Horčičková, závodící za luhačovický oddíl orientačního běhu. Ta vloni získala osmé místo na krátké trati na mistrovství světa a vybojovala hned dvě individuální zlata na republikovém mistrovství, a to na krátké i klasické trati.

To ale na vyhlášení ankety, které se konalo 9. dubna ve Vsetíně, nebylo zdaleka vše.

Sportovec Zlínského kraje za rok 2017 má za Luhačovice nejen úspěšné účastníky, ale přímo i jednoho vítěze. A to v kategorii sportovců do 18 let. Mezi těmi dominoval Jáchym Hanák, úspěšný reprezentant v aerobiku.  Ten si v minulém roce kromě řady domácích republikových medailí přivezl cenné kovy také z mistrovství světa. Získal spolu se svou sportovní partnerkou zlato mezi smíšenými páry věkové kategorie 11-13 let. Ke zlatu ještě přidal na světovém mistrovství stříbrnou medaili mezi jednotlivci.

Je vidět, že s Luhačovicemi jsou spojeny mnohé sportovní osobnosti, které jsou úspěšné nejen na poli regionu, ale i na mezinárodní úrovni. Uvidíme, jakými výkony nás luhačovicčtí sportovci překvapí v tomto roce. Třeba se někomu z nich díky letošním výkonům podaří vyhrát napříště i nejprestižnější  kategorii ankety Sportovec Zlínského kraje. Jako nejlepší individuální sportovec kraje byl v tomto ročníku ankety vyhlášen Miroslav Šerban z boxerského klubu SKKO Zlín, který se vloňi stal profesionálním mistrem republiky a získal také mezinárodní titul International UBO Champion.