• Aktuality
Pivní maraton Krügl Cup již potřinácté a opět úspěšný
Autor: Tomáš Vlk|11. červen 2012
Nabídka měsíce

Již třináctý ročník tradičního luhačovického pivního maratonu Krügl Cup se konal v sobotu 9. června. I přes opětovně nepříliš dobře vyhlížející počasí se na startu shromáždilo ve 12 smíšených týmech 57 účastníků, čímž byl vyrovnán rekord z loňského ročníku.

Soutěžící již tradičně přijíždí nejenom z Luhačovic, ale i ze Zlína, Olomouce nebo Prahy.  Zajímavostí je účast 10 dívek na startovním poli.

O co vlastně v této soutěži jde? „Jedná se rytířskou soutěž, kdy hlavním cílem je vypít v 15 různých restauracích 15 malých piv, a to v sedě a pokud možno na zahrádce. Samozřejmostí je pestrý pivní mix, neboť není možné ani žádoucí nabídnout v každé stanici stejnou značku a stupeň piva. Podařilo se nám zajistit celkově 12 různých značek, kdy mezi ty nejzajímavější patřily bezesporu Perun 10° v restauraci Viktoria, nebo Vídeňský ležák Kounic 11° v lázeňské „Výběrovce", upřesnil za organizační tým Tomáš Vlk. Po úvodním seznámení s pravidly bylo samotné klání odstartováno ve 14:15 spoluorganizujícím Jiřím Eischmannem, a to na zahrádce restaurace MAT. Závodníci poté pokračovali přes dědinu, město, lázeňské centrum až do Pozlovic na fotbalové hřiště, kde byla poslední patnáctá zastávka. Soutěžní trať měřila úctyhodných 6,8 kilometrů a překonala tak i loňský ročník, který vytvořil v délce trati dosavadní rekord.

V cíli všichni závodníci obdrželi domácí klobásu, která byla součástí startovného. Jak dále podotkli organizátoři, letošní závod byl opět velmi zajímavý mimo jiné díky horské stoupačce do Vinárny Revi, nebo závěrečnému přechodu z Výběrovky přes Sportovní areál Golf do konečné v Pozlovicích, kdy někteří závodnící volili různé zkratky, a tak došli do cíle často lehce či více zablácení. I to však patří k rytířské soutěži a soutěžící vědí, že žádná výhra není zadarmo.

Pro týmy na prvních třech místech byly nachystány zajimavé a inovativní výhry. V úctyhodném čase 1 hodina a 47 minut doslova do cíle doběhli Dominik Novosád, Martin Coufalík a Libor Palán. Odměnou jim byl již klasický 50-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota od Pivovaru Uherský Brod, který je již stabilním sponzorem pivního maratonu. Dále výherci obdrželi krabici 6-ti lahví Vincentky, která se stala novým sponzorem. Tato místní minerálka byla vybrána záměrně, neboť má blahodárné účinky po zvýšené konzumaci alkoholu. To však nebylo vše, pro vítěze byla určena ještě speciální cena, kterou dovezl osobně ze Slovenska Mikuláš Kresánek, organizátor Prague Beer Marathonu, který se koná na podzim v Praze. Šampioni obdrželi speciální trička s motivy pražské soutěže a hlavně pozvání k bezplatné účasti na této akci. Jedná se o velmi prestižní pražský závod, který je s tím luhačovickým podobným v několika rysech. I zde se pije 15 malých piv v 15 různých stanicích, nicméně trasa je poněkud náročnější a měří celkem 30 kilometrů, které se linou historickou Prahou. Jak poznamenali vítězové, na závod se již velmi těší a s důkladnou přípravou začnou již o prázdninách, aby neudělali ostudu. Pokud se vše podaří, organizátoři jim budou v patách a na podzim přinesou reportáž přímo z místa dění. Hodně zdaru a dobrý splav!

Na druhém místě se v čase 2 hodiny a 35 minut umístila olomoucká skupina ve složení Dan Krejčí, Michal Grmela, Marek Jurášek, Tomáš Maškulík a Martin Štverák. Tito borci obdrželi poukaz na 30-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota a opět balení minerální vody Vincentka. Na třetím míste se v čase 3 hodiny a 3 minuty umístil tým ve složení Daniela Vareškicová, Michal Hroch, Jan Gold, Tonda Janec, Jan Zábojník, Martin Lebeda a Erik Sandu. Zvláště posledně jmenovaný účastník zaslouží uznání organizátorů, neboť to byl jeho již desátý závod, nezúčastnil se pouze tří. I pro tento tým byly připraveny odměny – 15-ti litrový soudek 11° uherskobrodského Patriota a balení minerální vody Vincentka.

Speciální cenu večera si vybojoval zcela dívčí tým, jehož část ve složení Hanka Hutečková, Martina Krejčí a Petra Staňková doběhla do cíle v krásném čase 4 hodiny. Protože však zbytek týmu dorazil o něco později, nemohl být tento čas započítán. I tak se však organizátoři rozhodli najít cenu a ocenili snad první historický zcela dívčí tým krásně žlutými triky s motivy Prague Beer Marathonu.

Novinkou se tento rok stalo ještě širší zapojení sociálních médií. Organizátoři připravili kompletní trasu Krügl Cupu v geolokační aplikaci foursquare. Toto propojení umožnilo soutěžícím informovat se v průběhu závodu o aktuální pivní stanici, čepovaném pivu a zbývající vzdálenosti do konce trasy přímo online na svých mobilních telefonech. Na oplátku někteří uživatelé nahrávali fotografie přímo z terénu a zachytili tak unikátní atmosféru závodu takřka okamžitě.

Již tradicí se stalo hlasování o nejlepší pivo soutěže. V letošním pátém ročníku zvítězila Pizzerie Rimini, která se vrátila na pivní mapu maratonu po několika letech. Svým plzeňským pivem nadchla skoro každého druhého účastníka a po právu si tak z rukou organizátorů převezme diplom pro nejlepší pivo ročníku 2012.

„Pokud máme bilancovat, tak letošní ročník řadíme snad mezi ty nejlepší, a to především díky pro závod ideálnímu počasí, které se místy střídalo s osvěžující sprchou, početné startovní listině a parádní atmosféře. Již nyní se těšíme na další ročník, který se bude s největší pravděpodobností konat v sobotu 8. června 2013," shrnul za pořadatele Jiří Eischmann.

Veškeré informace, fotografie, videa a diskuze jsou čtenářům dostupné na oficiálním webu www.kruglcup.cz.