• Aktuality
Luhačovický běh Kerteamu
Autor: Dalibor Slovák|7. listopad 2012
Nabídka měsíce

Poslední říjnovou sobotu se uskutečnil třetí ročník Luhačovického běhu Kerteamu. Místní běžce zřejmě od účasti odradil nepřetržitý liják, a tak ve startovním poli převládli přespolní účastníci.

Čest domácích zachránil Miroslav Bětík z KVS Pozlovice, který kromě vítězství veteránské kategorie vyhrál i v celkovém pořadí. Na rozmáčené trati se nejlépe vypořádal s těžkým stoupáním v první části trati a poté svůj náskok až do cíle zvyšoval. Druhou půlku naopak výborně vystupňovala ženská vítězka Lenka Šibravová, jež doběhla jen těsně za vítězem kategorie mužů do čtyřiceti let Daliborem Slovákem na celkově třetím místě a navázala tak na své předloňské vítězství. Loňská vítězka Jana Pechková skončila druhá a vynikající výkony předvedli také její rodiče: Šárka vyhrála mezi veteránkami a František, druhý mezi veterány, doběhl na celkovém pátém místě. Absolutorium zaslouží nejstarší účastník, sedmasedmdesátiletý Jaroslav Gaman z Havířova. O obtížných podmínkách vypovídá možná nejlépe to, že závodníci, kteří se zúčastnili některého z předchozích ročníků, měli letos o minutu až dvě horší časy.

Deštivé počasí si vybralo svou daň hlavně v dětských kategoriích. Všichni účastníci se vešli na stupně vítězů a byli tak odměněni za svou odvahu zazávodit si i v prudkém dešti. Na nejvyšším stupínku stanuli Jakub Slovák, Erik Valčík, Sandra Zapletalová a Martina Bašusová. Snad počasí příští rok ukáže vlídnější tvář a luhačovjané rozšíří řady startujících mezi dětmi i dospělými.