• Aktuality
FK Luhačovice – ČSK Uherský Brod 3:0 (2:0)
Autor: Martin Coufalík|25. březen 2013
Nabídka měsíce

Tým Luhačovic pod vedením trenérů Zichy a Pijáka čekal v prvním jarním kole těžký soupeř a to sousední Uherský Brod. Z počátku zápasu se dostali domácí pod mírný tlak.

Po deseti minutách hry, pronikl po pravém křídle Dvořák, přihrál pod sebe Hrubošovi, který pěknou střelou z první zakončil, ale Soukeník vytěsnil jeho pokus mimo tři tyče. Po čtvrthodině hry se osmělili i domácí. Košárek vysunul do sóla Bernátka, ale jeho pokus lapil Ondrůšek. Poté se hra vyrovnala a dlouho nepřicházela nějaká pořádná šance. Až v 31. minutě pronikl po pravé straně Haloda, pěknou přízemní přihrávkou našel na zadní tyči zcela volného Ševčíka, který nekompromisně uklidil míč do odkryté svatyně 1:0. Za další čtyři minuty bylo domácím ještě veseleji. Domácí stoper Rejda, nacentroval míč do pokutového území a dezorientovaný David jej hlavičkou poslal pouze nad sebe a k míči se prodral kapitán Červenka a střelou z voleje zvýšil vedení domácích na 2:0. Na konci poločasu se Brod dostal po rohovém kopu ve skrumáži před brankou do šance, ale obrana domácích se štěstím odolala. Do druhé půle nastoupili hosté aktivně, ale domácí spolehlivě bránili a nepouštěli hosty k ohrožení branky. Do největší šance se dostali hosté až dvacet minut před koncem. Do zakončení se dostal Hruboš, jeho pokus ovšem vyrazil Soukeník, poté dorážel Odstrčil, jeho pokus zblokoval bránící Pešek a další odražený míč nakonec poslali hosté těsně vedle branky domácích. Čtvrthodiny před koncem mohl rozhodnout David Červenka, který se dostal do úniku, ovšem svůj pokus zakončil přímo do Ondrůška. Rozhodnutí tak přišlo v 90. minutě po rychlém brejku si Martin Bernátek, obhodil hodně vyběhnutého Ondrůška a prakticky míč dovezl do branky. Rozhodl tak krásné sobotní derby.

Branky: Ševčík, Červenka O., Bernátek

Diváci: 100

Rozhodčí: Chlevišťan – Stodůlka, Prokop  ( DS Hubál )

Sestava domácí: Soukeník – Hrnčiřík, Kovařík, Rejda, Pešek – Liška, Ševčík, Červenka O., Košárek – Bernátek, D. Červenka.

Do utkání nastoupili:  10. minuta – Kovařík – Haloda, 88. minuta – Bernátek – Slezák, 90. minuta – Liška – Hrnčiřík.

Sestava hosté: Ondrůšek – M. David, Solařík, R. David , Vojtek, Dvořák, Pochylý, Nevařil, Hruboš, Odstrčil, D. Hruboš.