• Aktuality
Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy luhačovických sportovních klubů roku 2012
Autor: TJ Slovan a TJ Sokol Luhačovice|22. duben 2013
Nabídka měsíce

V pátek dne 19. dubna se na sokolovně uskutečnila Valná hromada TJ Slovanu, kde byli vyhlášeni nejlepší sportovci místních sportovních klubů za rok 2012.

Jednotlivci

Jiří Čech, junior oddílu lyžování, TJ Slovan Luhačovice.

Jirka se stal juniorským mistrem ČR. V závodě FIS ve Špindlerově Mlýně obsadil v malém finále 6. místo. Absolvoval 4 závody světového poháru, bohužel bez umístění. Na Evropském poháru ve Francii zajel 3. místo. Vrcholem bylo juniorské MS ve Valmalencu v Itálii, kde docílil zatím svého největšího sportovního úspěchu. Vybojoval čtvrté místo a od bronzu jej dělily pouhé 2 setiny vteřiny.

Tomáš Hruboš, žák fotbalového klubu, FK Luhačovice.

Tomáš je jedním z největších talentů za poslední roky. I přes velmi mladý věk je jako hráč vybaven neuvěřitelnou technikou vedení míče. Hraje na postu záložníka nebo útočníka. Již od přípravkového věku hrál zápasy žáků s kluky výrazně staršími. Vzhledem k jeho obrovskému talentu o něj svedli boj ligové týmy Zlína a Slovácka. V současné době je již hráčem 1. FC Slovácko.

Jonáš Hubáček, dorostenec oddílu orientačního běhuTJ Slovan Luhačovice.

V roce 2012 Jonáš potvrdil svoje postavení v českém orientačním běhu. Jako první rok starší dorostenec vyhrál Celostátní žebříček kategorie H18 a ziskem tří zlatých medailí z individuálních závodů MČR (ve sprintu, v závodě na krátké i klasické trati) a rovněž ziskem zlata z MČR štafet se stal se čtyřmi zlaty z MČR nejúspěšnějším závodníkem OB v ČR co do počtu získaných medailí. Tyto výsledky znamenaly jasnou nominaci na ME dorostu do Francie, odtud si přivezl rovněž bronzovou medaili ze závodu štafet.

Michal Hubáček, junior oddílu orientačního běhu, TJ Slovan Luhačovice.

Michal je už pravidelným účastníkem vyhlášení sportovců Luhačovic. V roce 2012 přestoupil do kategorie juniorů. Začátek závodní sezony ještě trávil na ročním studijně-tréninkovém pobytu ve Švédsku, ale hlavní závody už absolvoval zase doma. Pochlubit se může ziskem zlaté medaile z MČR na krátké trati, bronz pak získal na MČR ve sprintu a v celkovém hodnocení Celostátního žebříčku H20 skončil na druhém místě. Za Českou republiku běžel také v červenci 2012 v Košicích Mistrovství světa juniorů, kde v individuálním závodě na klasické trati doběhl na krásném devátém místě a ve štafetách obsadil v dresu ČR čtvrté místo. Pochopitelně je také členem reprezentačního družstva juniorů ČR pro rok 2013. Michal se za rok 2012 dostal také do nominace 15 nejlepších sportovců Zlínského kraje.

Jakub Křenek, junior oddílu lyžování, TJ Slovan Luhačovice.

Jakub se věnuje skicrosu. Jeho největším úspěchem je účast na Mistrovství Světa juniorů v italském Valmalencu, kde obsadil 42. místo. V seriálu závodů FIS se v Karolínce umístil na 12. a 17. příčce. Zúčastnil se reprezentačního soustředění v Rakousku.

Tomáš Molek, dorostenec oddílu kuželek, TJ Sokol Luhačovice.

Tomáš je hráčem dorosteneckého družstva, které v kvalifikační skupině Zlínského kraje o mistra ČR obsadilo celkové 4. místo. Tím si družstvo luhačovického dorostu zajistilo postup do vyřazovacích bojů o mistra ČR. Na mistrovství republiky obsadil v soutěži jednotlivců 6. místo s průměrem 514 sražených kuželek na zápas. Na přeboru Zlínského kraje jednotlivců obsadil ve své kategorii 2. místo. Pro své dlouhodobě stabilní výsledky je ve svém dorosteneckém věku stálým členem divizního družstva dospělých.

Štěpán Mudrák, dorostenec oddílu orientačního běhu, TJ Slovan Luhačovice.

Štěpán v roce 2012 startoval druhým rokem v mladším dorostu, tedy ve věkové kategorii H16. Zde jasně potvrdil roli nejlepšího českého mladšího dorostence, jasně vyhrál Celostátní žebříček a ze závodů MČR si přivezl dvě stříbra (ze sprintu a ze závodu na krátké trati) a zlatou medaili ze závodu na klasické trati. Společně s Vojtou Sýkorou a Jonášem Hubáčkem navíc vyhráli domácí šampionát dorosteneckých štafet. Českou republiku pak reprezentoval na ME dorostu ve Francii, kde získal v závodě štafet bronzovou medaili. Štěpán je rovněž velkým univerzálem v orientačních sportech. V závodní sezóně 2012 stačil mimo zmiňovaných čtyř medailí z pěšího OB získat taky stříbro z MČR MTBO (orientační závody na horských kolech) a rovněž se stal mistrem ČR v LOB (lyžařský orientační běh).

Daniel Orlita, dorostenec tenisového klubu, TK 2000 Luhačovice.

Dan je sice dorostenec, ale již velmi úspěšný hráč družstva dospělých luhačovického klubu. V sezoně 2012 svými vynikajícími výsledky významně pomohl k postupu do 1. třídy a tím i k návratu klubu mezi krajskou elitu. V současné době, již jako člen tenisové akademie TK Agrofert Prostějov, dosahoval především významných úspěchů na mezinárodní i republikové úrovni: v dorostu pod 16 let skončil jako 3. V Evropě vyhrál tři evropské turnaje ve dvouhře a 1 ve čtyřhře. 3x byl na těchto evropských turnajích dvouhry poražen a až ve finále na evropském Masters do 16 let se probojoval do finále a vyhrál Jihomoravský přebor do 18 let.

Tadeáš Sek, žák oddílu házené, TJ Sokol Luhačovice.

Tadeáš nastupuje pravidelně k utkáním v Miniházené 4+1 a k utkáním mladších žáků ve Zlínské lize. V obou kategoriích patří k obávaným střelcům ze střední vzdálenosti. Vyniká jak v útoku, tak i v obraně. Výrazně se podílí na úspěších družstva nejmladších luhačovických házenkářů.

Vojtěch Sýkora, žák oddílu orientačního běhu, TJ Slovan Luhačovice.

Vojta byl v roce 2012 druhým rokem starší žák. Suverénně opět vyhrál Moravsko-Slezský žebříček kategorie H14. Už během roku 2012 nastupoval k některým závodům jednotlivců štafet za dorostence, když v šesti startech na MČR a Celostátního žebříčku mladších dorostenců skončil vždy mezi 11. až 17. místem. Ve štafetách dorostenců nastupoval střídavě v závodech Českého poháru, ale to nejlepší si nechal na závěr sezóny na MČR štafet, když na druhém úseku zaběhl nejrychlejší čas a celá štafeta v cíli třetího úseku slavila zisk zlatých medailí na rok 2012.

Barbora Šuráňová, žákyně oddílu házené, TJ Sokol Luhačovice.

Bára nastupuje pravidelně k utkáním v Miniházené 4+1 a k utkáním mladších žáků ve Zlínské lize. V  tomto družstvu startují společně děvčata a chlapci. Vyniká rychlou kličkou s přesným zakončením z hranice brankoviště a pozornou obranou. Společně s Tadeášem patří k herním pilířům luhačovických nejmladších družstev.

David Šůstek, junior cyklistického oddílu, TJ Slovan Luhačovice.

David jezdí sjezdy na kole, kterému se říká Hardtail. Ve své kategorii si v loňském roce vyjel hned několik medailí. V seriálu závodů WBS, který se jel na sedm kol, vyhrál celkově bronz. V Moravsko-Slovenském poháru, kde se jelo šest závodů v české i slovenské republice, opět celkově skončil třetí a v jednotlivých závodech vyhrál 2 stříbrné medaile. Ze Slovenského poháru v Donovalech a Bachledově dolině si přivezl zlato a z Kubínské Hole bronz.

Jiří Umlauf, junior cyklistického oddílu, TJ Slovan Luhačovice

Jirka se v roce 2012 prezentoval výbornými výkony. V závodě dvojic  Podravka okolo Zlína obsadili společně s Kamilem Semelou 2. místo. V závodě Oderská mlýnice České spořitelny 12.  místo. Vrcholným výkonem bylo suverénní 1. místo v závodě 24 hodin kolem Lysé hory.  Závod byl pořádán jako mistrovství ČR v horském ultramaratonu jednotlivců. (Vítěz za 24 hodin absolvoval 9 uzavřených okruhů a 9x vystoupal na Lysou horu.)

Johan Vavrys, junior oddílu orientačního běhu, TJ Slovan Luhačovice

Johan se zapojil po necelém ročním pobytu ve Švédském Hallsbergu do závodní sezony 2012 koncem května. Závodil prvním rokem v juniorské kategorii a celou sezonu běhal velmi vysoký standard. V Celostátním žebříčku doběhl 3x na čtvrtém místě a jednou jedenáctý, na závodech MČR postupně obsadil 11. místo ve sprintu, páté místo na krátké trati a sedmé v závodě na klasické trati. Celkově to znamenalo sice sedmé místo v Celostátním žebříčku, ale hlavně zaslouženou nominaci na světový šampionát juniorů 2012.

Barbara Vavrysová, dorostenka oddílu orientačního běhu, TJ Slovan Luhačovice

Bára v roce 2012 přestoupila do kategorie mladších dorostenek – D16. Po vyrovnaných výkonech během první půlky závodní sezony, byla průběžně na pátém místě v Celostátním žebříčku, k čemu přidala krásné páté místo na MČR ve sprintu v Děčíně. Na ME dorostu do Francie se sice nenominovala, za to poctivě trénovala a výborně jí vyšla podzimní část sezóny. Třetí a páté místo ve dvou závodech Celostátního žebříčku a hlavně vítězství a zisk zlaté medaile na MČR na klasické trati mladších dorostenek pro rok 2012, což společně znamenalo posun na konečné třetí místo Celostátního žebříčku D16.

Družstva a kolektivy

Družstvo dorostenců oddílu orientačního běhu: Štěpán Mudrák, Jan Slíva, Vojtěch Sýkora, Jonáš Hubáček, TJ Slovan Luhačovice

Toto kvarteto se postaralo v roce 2012 o třetí místo v celkovém hodnocení Českého poháru štafet, když ve dvou závodech žebříčku doběhli čtvrtí, ve dvou na druhém místě a jednou byli pro nedodržení všech pravidel bohužel diskvalifikováni. Vše si ale vynahradili v závěrečním závodě, což bylo MČR ve štafetách.   Do boje o mistrovské medaile oddíl nasadil trojici Štěpán Mudrák, Vojta Sýkora a Jonáš Hubáček. Systémem start – cíl tato trojice vítězně proběhla v Moravském krasu poblíž vesnice Březina u Křtin celou trať a s více jak dvouminutovým náskokem získala titul MČR ve štafetách dorostenců pro rok 2012.