• Aktuality
Náročný, ale úspěšný víkend mají za sebou orientační běžci Slovanu Luhačovice
Autor: Libor Slezák|28. kvě 2013
Nabídka měsíce

V sobotu a v neděli 25. a 26. 5. 2013 se běžely hned tři závody, dvoje štafety ve Vrbně pod Pradědem v rámci Českého poháru a sprint Celostátního žebříčku v Karlově Studánce.

V sobotních dopoledních štafetách naše dorostenecké štafetové trio ve složení Jonáš Hubáček, Jan Slíva a Vojta Sýkora zvítězili, v dospělých pak trojice Roman Horyna, Johan Vavrys a Michal Hubáček doběhli třetí.

V sobotním podvečerním sprintu na stupně vítězů vystoupali: v mladším dorostu Vojta Sýkora, který závod Celostátního žebříčku vyhrál, třetí v juniorech skončil Michal Hubáček a rovněž třetí doběhla v mladších dorostenkách Bára Vavrysová.

Po čtyřech letošních závodech zařazených do Celostátního žebříčku zatím držíme tato umístění v první desítce: D16 – 3. místo Bára Vavrysová, H16 – 1. místo Vojtěch Sýkora, H18  – 7. místo Jan Slíva a 9. místo Štěpán Mudrák a v H20 – 4. místo Michal Hubáček, 6. místo Johan Vavrys a 7. místo Jonáš Hubáček.

V nedělních štafetách opět u Vrbna pod Pradědem doběhla jak štafeta dorostenců (Hubáček, Slíva, Sýkora), tak štafeta mužů (Perůtka, Vavrys, Michal Hubáček) shodně na druhém místě. Seriál štafet je součástí České ligy klubů dorostu a dospělých mužů a žen společně.

Tady po dvou kolech dorostenci Luhačovic drží průběžné třetí místo, dospělí jsou prozatím na místě šestém.